top of page

ARTIKELEN

Terugblik Mandir JongerenEvent Shri Laxmi Narayan Mandir Zoetermeer

  • 31 okt 2025
  • 2 minuten om te lezen

Bijgewerkt op: 15 mrt

Op zondag 12 oktober 2025 vierden we samen met een grote groep jongeren het Diwali Mandir Event in de Shri Laxmi Narayan Mandir in Zoetermeer. Het werd een interactieve en leerzame middag met spiritualiteit, creativiteit en verbinding. Dit evenement stond volledig in het teken van de voorbereidingen op Diwali en het begrijpen van de betekenis achter onze tradities.


Bloemen offeren en vragen aan de pandit

Bij binnenkomst werd iedereen warm ontvangen en was er direct de mogelijkheid om bloemen te offeren bij de murties. Dit zorgde voor een mooi moment van rust en focus. Vervolgens kregen we de unieke kans om in gesprek te gaan met krijgsmachtpandit Sharwin Madho. Er werden vragen gesteld over de betekenis van Diwali en het uitvoeren van een puja. Zo leerden we bijvoorbeeld precies waarom we altijd een oneven aantal diya's aansteken en waar de vier lonten symbool voor staan.


Workshop Puja en Diya's maken

Na deze kennisdeling gingen we zelf aan de slag. In kleinere groepen werd de theorie in de praktijk gebracht door stap voor stap de benodigdheden en handelingen van een puja door te nemen. Ook oefenden we samen de juiste uitspraak van verschillende mantra's, zodat iedereen hier met meer vertrouwen mee aan de slag kan. Een absoluut hoogtepunt was het zelf maken van een diya. Het rollen van het lontje en het voorbereiden van de diya gaf een hele persoonlijke en tastbare invulling aan de middag, perfect om thuis toe te passen tijdens Diwali.


Diwali Party & Co

Spiritualiteit en gezelligheid gaan natuurlijk heel goed samen. Daarom speelden we een speciale Mijn Hindoeïsme editie van Party & Co, volledig in Diwali thema. De opdrachten varieerden van het beantwoorden van inhoudelijke vragen tot het uitbeelden van devta's en devi's. De fanatisme en creativiteit spatten ervan af. Het moment waarop iemand vol overgave Durga Mata probeerde uit te beelden inclusief uitgestoken tong, wat vervolgens voor de nodige verwarring over Kali Mata zorgde, bracht de hele groep aan het lachen.


Gezamenlijke afronding en prasaad

We sloten deze inspirerende dag af in een warme en gezellige sfeer. De vrijwilligers van de mandir hadden een heerlijke warme nasi verzorgd en er was huisgemaakte verse ijsthee om mee af te koelen. Tijdens het eten werd ook de prasaad uitgedeeld, met onder andere lekkere mohan bhog en laddoos. Het was mooi om te zien hoe de jongeren nog lang bleven napraten, ervaringen deelden en nieuwe connecties maakten.


We willen de Shri Laxmi Narayan Mandir en pandit Sharwin Madho ontzettend bedanken voor hun gastvrijheid en wijsheid. Ook gaat er een speciale dank uit naar al onze vrijwilligers uit het Event Team en de mandir voor de strakke organisatie en heerlijke prasaad. Zonder jullie was deze sfeervolle middag niet mogelijk geweest. Bijzondere dank aan onze sponsors op dit event: thechaihouse en laxminagarstore.


Wil je er de volgende keer ook bij zijn? Houd dan zeker onze socials in de gaten voor updates over toekomstige events. Samen blijven we bouwen aan een hechte en betrokken gemeenschap!



Opmerkingen


Het is niet meer mogelijk om opmerkingen te plaatsen bij deze post. Neem contact op met de website-eigenaar voor meer info.
bottom of page